Zli duh na Tiganju: Fejenord poklonio bod Ajaksu

Holandija 22. jan 202317:14 0 komentara
VI ANP Sport/via Guliver

Fejenord je poklonio bod Ajaksu, u derbiju 17. kola Eredivizije (1:1).

Igrao je domaći tim bolje, dominirao tokom većeg dela utakmice i na kraju – poklonio bod „kopljanicima“.

Povezano

Komična situacija iz 71. minuta obeležila je duel na popularnom Tiganju. Jedna od retkih smislenih akcija fudbalera Ajaksa urodila je plodom, zahvaljujući udarcu Kleasena. Prvotimcu gostujućeg tima pripisan je pogodak, iako je loptu bukvalno sa gol-linije u mrežu prosledio jedan od defanzivaca Fejenorda.

Utakmica je i zaključena na tada postignutih 1:1.

Brazilac Igor Paišao nastavio je seriju odličnih partija i golom u 34. minutu, na asistenciju Hartmana, obezbedio Fejenordu prednost od 1:0. Imali su crveno-beli još nekoliko dobrih prilika da ranije reše dileme, ali ne sreće i umešnosti da ranije proslede loptu iza leđa Argentinca Rulija.

Ceo meč za Ajaks odigrao je Dušan Tadić.

Fejenord je ostao na vrhu sa 38 poena. Peti uzastopni remi zadržao je Ajaks na petom mestu, sa pet bodova manje.