Remi u derbiju Splita

Ex-Yu lige 19. feb 201719:29 > 19:31
Getty Images/Joern Pollex

Derbijem Splita kompletirano je 21. kolo hrvastkog fudbalskog šampionata, a gradski rivali podelili su bodove.

Nakon prvih 45 minuta bez golova, ali zanimljive igre sa obe strane, Ivan Pešić je doveo Split u vođstvo. Pešić je još jednom „zagorčao život“ svom nekadašnjem klubu. Jovanović je par minuta nakon ulaska u igru ukrao loptu Ćosiću na sredini terena i sjajno proigrao Pešića koji je matirao Stipicu za 1:0.

Hajduk je mogao da izjednači pet minuta kasnije, ali su navijači gostiju morali da sačekaju do 83. minuta kada je precizan bio Ante Erceg. Interesantno, i on je postigao gol svom nekadašnjem klubu. Vlašić je ubacio loptu sa leve strane a Erceg je umakao svom čuvaru i poslao loptu iza leđa golmana Kukića.

Da derbi ne prođe bez začkoljica pobrinuo se upravo Erceg koji je nakon gola potrčao stazom ka svečanoj loži kluba uz gestikulaciju kojom je želeo da ih isprovocira, a neki izvori navode i da je pljunuo u tom pravcu.

U prvom meču dana, Rijeka je slavila u Osijeku.