Dinamo "već" u finalu Kupa, i Rijeka na pragu

Getty Images/Joern Pollex

Ubedljivom pobedom nad ekipom Splita 6:0 (2:0) u prvom polufinalnom meču Dinamo Zagreb je praktično obezbedio finale Kupa Hrvatske. Blizu finala je i Rijeka koja je savladala Osijek 3:1.

Utakmicu na stadionu „Maksimir“ obeležio je napadač Zagrepčana Armin Hodžić, koji je postigao četiri gola.

Da će trostruki uzastopni osvajač Kupa ostvariti ubedljivu pobedu bilo je jasno posle prvog dela igre kada je Dinamo golovima Ćorića u 26. i Hodžića u 37. minutu stekao zavidnu prednost.

Gde je Hodžić stao u 37. nastavio je u 51. i 66. minutu kada je zagrebački klub doveo u, sada već ubedljvio, vođstvo od 4:0.

Na 5:0 povisio je Ćorić svojim drugim golom u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Hodžić u 81. minutu svojim četrvrtim pogotkom na meču.

Na „Kantridi“ domaća Rijeka je uspela da stekne zavidnu prednost pred revanš meč u Osijeku. Najzaslužniji za trijumf lidera hrvatske lige bio je napadač Mario Gavranović koji je postigao het-trik.

Prvi pogodak na meču Gavranović je dao u 9. minutu, a prednost svoje ekipe duplirao je u 23.

U istom ritmu rođeni Švajcarac nastavio je i u drugom delu utakmice, kada je golom u 70. minutu doneo prednost Rijeci od 3:0.

Poraz gostiju iz Osijeka ublažio je Antonio Perošević golom iz penala u 75 minutu, za nadu pred revanš koji će 15. marta igrati na svom terenu.