Dinamo ubedljiv protiv Splita, Hodžić niže golove

Ex-Yu lige 11. mar 201717:04 > 17:06
GNK Dinamo

Dinamo iz Zagreba ubedljivo je savladao Split na svom Maksimiru. Nakon 90 minuta na semaforu je pisalo 4:0.

Golgetersku seriju otvorio je Armin Hodžić u 12. minutu. Hodžić je na ivici šesnaesterca primio loptu i precizno pogodio suprotni gornji ugao gola Splita.

Terensku inicijativu Modrih u 2:0 je u 35. minutu pretvorio Samir. On je iskoristio asistenciju Stojanovića i sa desetak metara loptu u mrežu smestio glavom.

Dinamo je nastavio da napada i u drugom poluvremenu, a u 60. minutu je Hodžić postigao svoj drugi gol na meču. Samir je dodao Stojanoviću koji je u šesnaestercu pronašao Hodžića koji je postigao svoj 10. ligaški gol u sezoni. Ukupno 14. u 2017. godini, ako se računaju i prijateljski mečevi.

Na konačnih 4:10 postavio je Ante Ćorić u 70. minutu.

Moro je sjajno dodao loptu Ćoriću koji je plasirao u donji desni ugao za važnu pobedu u borbi za šampionsku titulu.