Osijek uibedljiv, Istra slavila minimalcem

Ex-Yu lige 9. apr 201721:18 > 21:19
NK Osijek

Kompletirano je 27. kolo fudbalskog šampionata Hrvatske, a pobede su zabeležili Istra i Osijek.

Istra je pred svojim navijačima slavila protiv Intera golom Gorana Roče sa bele tačke. Gosti su meč završili sa igračem manje jer je direktan crveni karton u 84. minutu dobio Čović.

Osijek je bio ubedljiv na svom terenu protiv Splita i do pobede došao rezultatom 4:0.

Ejupi je u 12. minutu promašio penal za Osijek, a Split je u prvom minutu nadoknade vremena pre odlaska na odmor dobio drugi žuti karton. Dva minuta kasnije Lopa je doveo Osijek u vođstvo.

Na samom početku drugog poluvremenu, Lukić u 53. i Perošević u 56. minutu praktično su rešili pitanje pobednika u ovom duelu, a pobedu je u trećem minutu nadoknade zapečatio Grgić.