Rijeka korača ka tituli, Osijek 3 boda ispred Hajduka

Ex-Yu lige 15. apr 201717:44 > 21:21
NK Rijeka

Fudbaleri Rijeke savladali su na svom stadionu ekipu Splita (2:0) i održali prednost od četiri boda u odnosu na prvog pratioca Dinamo Zagreb.

Rijeku od starta meča igrala znatno bolje u odnosu na Splićane i trijumf se nijednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Domaću ekipu je u vođstvo doveo Austrijanac Aleksnader Gorgon u 37. minutu i taj rezultat je bio aktuelan sve do 59. minuta kada je bivši igrač Crvene zvezde Marko Veešović postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom Riječani su nastavili fascinantan niz bez poraza koji traje duže od godinu dana.

Osijek je u „Gradskom vrtu“ došao do važne pobede protiv Istre od 2:0 i vratio se na treće mesto na tabeli.

Osijek je poveo u 8. minutu pogotkom Dmitra Lope, a isti igrač je postavio konačnih 2:0 prelepim golom u 25. minuti nakon dodavanja Peroševića.

Ovom pobedom Osijek je ponovno došao na treće mesto na tabeli sa 53 boda i ima tri više od četvrtoplasiranog Hajduka.

Inter i Slaven su u Zaprešiću podelili bodove – 1:1. Puljić je doneo prednost domaćinu u 7. minutu, a izjednačio je Burić u 82.