Osijek sa rezervama šokirao Dinamo

Hrvatska 30. jul 201722:51 > 22:53
GNK Dinamo

Fudbaleri Osijeka i Dinama odigrali su nerešeno 1:1 u derbiju 3. kola hrvatskog šampionata.

Osijek, koji je u četvrtak herojski slavio protiv PSV u Ajndhovenu, protiv Dinama je igrao bez čak devetorice igrača iz te utakmice.

Gosti to ipak nisu iskoristili, pa su na kraju osvojili samo bod i sada su drugi na tabeli sa sedam bodova, dva manje od Rijeke.

Alen Grgić je u 17. minutu postigao vodeći gol pošto je zakasnila odbrana Dinama, a već u 39. minutu Moro je na drugoj strani postavo konačan rezultat posle odličnog udarca sa ivice kaznenog prostora.

Isti broj bodova kao i Dinamo ima Hajduk koji je u nedelju pobedio Cibaliju u gostima sa 2:1 golovima Saida i Vlašića. Jedini strelac za Cibaliju bio je Vitaić sedam minuta pre kraja.