Dinamo sa desetoricom pokorio "Rujevicu"

Hrvatska 11. avg 201720:57 > 21:01
GNK Dinamo

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobedili su Rijeku na gostovanju rezultatom 2:0 u derbiju petog kola hrvatskog šampionata, uprkos tome što su u poslednjih pola sata imali igrača manje na terenu.

Gosti iz Zagreba su na „Rujevici“ utakmicu praktično rešili u prvom poluvremenu, postigavši dva pogotka za pola sata, a oba puta je strelac bio Junior Fernandes. Nadu aktuelnom šampionu dalo je isključenje Jana Lecjaksa zbog druge javne opomene, ali Rijeka do kraja utakmice nije uspela ni da ublaži poraz.

Dinamo je poveo preko Fernandesa u 12. minutu, kada je čileanskom fudbaleru asistirao Amer Gojak, a on ostao sam na šest metara ispred golmana i lagano poslao loptu u mrežu. Zagrepčani su igrali veoma grubo, nizali su prekršaje, ali su u 40. minutu iz penala udvostručili prednost. Tada je sudija pokazao na belu tačku jer je Leonard Žuta igrao rukom u šesnaestercu, a Fernandes je bio siguran.

Rijeka je u nastavku zaigrala bolje, a najbolju priliku imao je u 53. minutu Matej Jelić, ali je pogodio startivu. Samo šest minuta kasnije, češki fudbaler je dobio drugi žuti karton, pa je Dinamo u poslednjih pola sata igrao sa igračem manje, što Rijeka nije uspela da iskoristi u svoju korist.

Dinamo sada na čelu tabele ima 13 bodova, a Rijeka je sada treća sa četiri manje, posle drugog poraza ove sezone.

U drugom meču dana Hajduk je na Poljudu minimalnim rezultatom savladao Slaven Belupo, a jedini gol postigao je kamerunski internacionalac Frank Ohandza. Ovom pobedom Splićani su izbili na drugo mesto sa 10 bodova, dok je Slaven četvrti sa devet.