HNL: Bledi Osijek pobedio najlošiji tim lige

Ex-Yu lige 8. feb 201920:33 > 20:36
SK

Fudbaleri Osijeka savladali su na gostovanju Zagrebu Rudeš rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 20. kola HNL.

Junak 11. trijumfa gostiju bio je Mirko Marić, koji je postigao jedini gol na utakmici u 48. minutu.

Rudeš je najbolju priliku imao u sedam minuta ranije, kad je golman Osijeka Marko Malenica skrivio kazneni udarac, ali se iskupio obranivši jedanaesterac koji je izveo Nikola Krajinović.

Odlučujući događaj na utakmici bio je kontranapad Osječana, koji je usledio posle greške Rudešove obrane. Marić je vukao loptu oko 20 metara i pošto je ušao u kazneni prostor domaće ekipe sa desne strane, odlučio je da šutira. Udarac nije bio snažan, ali je Marić precizno pogodio suprotni donji ugao pokraj nemoćnog golmana Ivana Banića, koji je zaustavio udarce gostujućih napadača u nekoliko opasnih situacija u drugom poluvremenu i tako spečio ubedljivi poraz domaće ekipe.

Osijek je sa 37 bodova na drugom mestu tabele, a daleko ispred svih je Dinamo sa 48 bodova. Rudeš je posle 17. poraza ove sezone ubedljivo poslednji sa samo tri boda iz 20 utakmica i još je jedina prvoligaška ekipa bez pobede.