Hajduk do pobede protiv fenjeraša u 90+7.

Ex-Yu lige 5. jun 202022:18 > 22:22
EuroFootball Getty Images Sport

U prvoj utakmici Prve lige Hrvatske koja je u petak odigrana nakon dva i po meseca pauze Hajduk je u Splitu savladao Inter 2:1 golom u sedmom minutu nadoknade.

Hajduk je na Poljudu savladao Iner 2:1 nakon preokreta.

Gosti su vodili od 37. minuta i gola Ivana Mamuta.

Hajduk je do pobede protiv Intera došao u sedmom minutu nadoknade, a meč su obeležile i sporne situacije, posebno će se govoriti o onoj nakon koje je postignut gol za pobedu jer se činilo da je neko od igrača Intera fauliran pre gola koji je postigao Dimitrov.

Prethodno je Hajduk do izjednačenja došao sa bele tačke nakon duge provere VAR i gledanja snimka. Penal je u gol pretvorio Mijo Caktaš.

Treba napomenuti i da je Inter od 57. minuta jer je crveni karton dobio Nikola Soldo.

Bio je ovo prvi meč 27. kola. Hajduk je sada drugi na tabeli sa bodom i utakmicom više od Rijeke (48). Inter je poslednji sa 17 bodova.