Senzacija u Zagrebu

Ex-Yu lige 1. nov 202019:25 > 19:31
Getty images/Dan Mullan

Zagrebačka Lokomotiva priredila je senzaciju i zaustavila lidera Dinamo u desetom kolu Hrvatske nogometne lige. U Kranjčevićevoj nije bilo pobednika – 1:1.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu. Dinamo je poveo preko Luke Ivanušeca u 8. minutu, da bi Ibrahim Aliju u 42. postavio konačan rezultat. Lokomotiva je u finišu meča imala dve sjajne prilike, međutim, Kalaku i Aliju nisu bili prisebni u odsudnim momentima. Istakao se i defanzivac Dinama, Josip Šutalo.

Lokomotivi je bod bio dovoljan da se izbavi sa poslednjeg mesta, dok je Dinamo ostao “neokrnjen” na vrhu, sa sedam poena ispred drugoplasirane Gorice.

Iznenađenje je viđeno i u drugoj utakmici nedeljnog programa. Šibenik je bio uspešniji od Rijeke (2:0), zahvaljujući golovima Marka Bulata (12) i Emira Sahitija (74). Domaći tim igrao je 50 minuta sa igračem vise, posle isključenja Makedonca Darka Velkovskog.

Rijeka je ostala na četvrtom mestu, Šibenik se sa tri boda vinuo na sedmo.