Dinamo jesenji prvak

Ex-Yu lige 19. dec 202019:02 0 komentara
Dinamo Zagreb
REUTERS/Alexander Nemenov

Pobedom nad Varteksom (4:0), fudbaleri Dinama, iako sa dve utakmice manje od Osijeka, ponovo su izbili na čelo tabele Hrvatske nogometne lige i overili naslov jesenjeg prvaka.

Zagrepčani nisu imali mnogo problema – posle pola sata igre stekli su prednost od dva gola i potom rutinski meč priveli kraju. Oršić u 23. i Petković u 31. minutu rešili su dileme na Maksimiru. Na 3:0, uz asistenciju iz VAR sobe, povisio je Petković, sa 11 metara, u 78. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Hajrović, u sudijskoj nadoknadi vremena.

U prvoj utakmici dana, Osijek je upisao „minimalac“ protiv Šibenika. Presudio je Mile Škorić, golom u 17. minutu.

Dinamo i Osijek, na vrhu tabele, imaju po 33 boda, sedam više od trećeplasirane Gorice. Šibenik je osmi sa 13, dva poena više od pretposlednjeg Varteksa.