Dinamo u derbiju razbio Rijeku, sjajna partija Andrića

Hrvatska 30. jan 202219:38 > 19:41
Komnen Andrić
AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Dinama pobedili su Rijeku (2:0) u 21. kolu Prve lige Hrvatske i osamili se na vrhu tabele, ispred današnjeg rivala i Osijeka.

Apsolutna dominacija Zagrepčana nagrađena je sa dva gola u prvom poluvremenu.

Poveo je Dinamo u 22. minutu.  Pobegao je Oršić odbrani Riječana, odlično centrirao, Andrić glavom šutirao u golmana Labrovića, a Josip Šutalo natrčao na loptu i poslao je u mrežu gostiju. Utvrđivao je VAR, dva minuta, da li se Andrić našao u ofsajdu, odgovor je na kraju bio negativan za veliko slavlje navijača na Maksimiru.

Povezano

Napadali su „modri“, stvarali šanse preko Ademija i Oršića i napokon u 43. minutu obezbedili prednost od dva gola. Opet je na velikoj sceni bio Komnen Andrić, izneo kontru na nogama, asistirao usamljenom Milisavu Oršiću, kojem nije bilo teško da iz srca kaznenog prostora poentira za 2:0.

Pao je tempo u nastavku, Dinamo smanjio gas, ali Rijeka nije uspevala da se vrati u igru. Najbolju priliku, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, imali su Zagrepčani. Iz mrtvog ugla, Bočkaj je poslao loptu visoko preko gola.

Duel na Maksimiru ispratila su 4.194 gledaoca.

Na vrhu su Dinamo (43), Rijeka, Osijek (40) i Hajduk (38). Zagrepčani i Splićani imaju utakmicu manje.

U prvoj utakmici dana, Lokomotiva je sa 2:1 pobedila, iz korena renoviranu ekupu, Hrvatskog dragovoljca.

Šesta Lokomotiva sakupila je 27, a poslednji, deseti, Hrvatski dragovoljac sedam bodova.