Ex-Yu: Novi poraz Savove Olimpije, kiks Osijeka, AP lideri

BIH 22. avg. 202123:00 > 17. sep. 2021 22:102 komentara
Savo Milošević
Guliver Image / PIOTR KUCZA FOTOPYK NEWSPIX.PL

U nedelju su nastavljeni šampionati Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Severne Makedonije i Slovenije. Drugi poraz u nizu doživela je ljubljanska Olimpija, Osijek je prvi put u sezoni poražen, a Akademija Pandev je u Strumici dokazala da želi da se umeša u borbu za titulu.

1. MFL

Povezano:

U makedonskom šampionatu na programu je u nedelju bilo šest mečeva četvrtog kola.

Akademija Pandev je kod kuće bila bolja od Renove posle preokreta sa 2:1 (0:1). Vodili su gosti iz Džepčišta pogotkom Jusufija, ali je u nastavku domaćin preokrenuo preko Stojčevskog i Velinovskog.

Škendija je u Tetovu rezultatom 4:0 (1:0) eklasirala Makedoniju Đorče Petrov, a strelci za crveno-crne bili su Ibraimi (6), Dorijev (88. i 90+1. minut) i Elezi, koji je pogodio u trećem minutu sudijske nadoknade.

U ostalim utakmicama zabeleženi su sledeći rezultati:

Borec – Bregalnica 1:1
Skopje – Pelister 1:0
Rabotnički – Tikveš 2:1
Struga – Škupi 4:2

Nijedan tim nema maksimalan učinak posle četiri utakmice, a prva je ekipa Akademije Pandev – tim iz Strumice osvojio je 10 bodova, a najbliži pratilac im je Struga, koja je na 8 osvojenih bodova. Najgore su počeli Tikveš, koji ima samo jedan bod, i Pelister, koji ima sva četiri poraza na startu sezone.

1. HNL

Šesto kolo hrvatskog prvenstva u nedelju je nastavljeno dvema utakmicama, a u prvom meču dana Istra je na stadionu „Aldo Drosina“ rezultatom 2:0 (0:0) pobedila Osijek – bio je to prvi ligaški poraz za Slavonce.

U drugom meču dana Rijeka je posle preokreta pobedila Šibenik 2:1 (0:0). Strelac za Šibenčane bio je Delić u 47, a „Armada“ se radovala pogocima Drmića u 64. i Bušnje u 78. minutu.

Prva liga Slovenije

Slovenački šampionat u nedelju je doneo dva duela. Bravo je na „Športnom parku Šiška“ u derbiju prestonice rezultatom 2:0 (1:0) bio bolji od Olimpije i naneo drugi poraz zaredom ekipi Sava Miloševića. Strelci su bili Ogrinec i Drkušić.

Olimpija je sada četvrta sa sedam bodova iz prvih pet duela. Koper je prvi na tabeli sa 13 bodova, a Bravo drugi sa 12.

Aktuelni prvak Mura bila je bolja na domaćoj „Fazaneriji“ od Celja rezultatom 1:0 (0:0), a pobednički gol postigao je Cipot u 90+1. minutu. Oba tima su završila duele sa po desetoricom jer su crvene kartone dobili Gorenc i Žižek.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

U nedelju su se igrale tri utakmice šestog kola prvenstva BiH.

Prijedor je kod kuće remizirao 1:1 (1:1) sa banjalučkim Borcem – domaći su poveli preko Marića u 11, a gosti izjednačili golom Uzelca u 44. minutu. U duelu Radnika i Željezničara u Bijeljini nije bilo pobednika.

Tuzla Siti i njihov gradski rival Sloboda su na vrhu sa po 13 bodova, a sa po 3 na začelju se nalaze Radnik, Borac i Posušje.

U poslednjem meču dana Velež je kao gost u hercegovačkom derbiju savladao Široki Brijeg rezultatom 1:0 (1:0), a Zvonić je dao jedini gol u 35. minutu. Bila je ovo druga pobeda za tim iz Mostara, koji ima sedam bodova.