EX YU: Blamaža Rijeke, ispao Vardar, preokret Maribora

fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Širom regiona igrane su kup utakmice, najveće iznenađenje dogodilo se u Hrvatskoj gde je ekipa Rijeke pretrpela šokantnu eliminiciju.

EX YU

Hrvatska

Bolji od Riječana bio je drugoligaš BSK iz Bijelog Brda. Ekipa iskusnog italijanskog trenera Sersea Kozmija izbegla je blamažu u prethodnoj rundi kada se provukla protiv petoligaša Maslovine, ali ovog puta nije bilo spasa.

Nakon nerešenog rezultata na poluvremenu pobedu drugoligašu doneo je Dario Pudić u 75. minutu.

Rezultati mečeva Kupa Hrvatske igranih u sredu: BSK Bijelo Brdo – Rijeka 2:1, Bjelovar – Lokomotiva 0:1, Varaždin – Osijek 1:2, Šibenik – Gorica 2:0.

S. Makedonija

U Severnoj Makedoniji takođe su odigrane četiri kup utakmice. Nekad najbolji tim ove zemlje skopski Vardar eliminisan je u Kratovu od ekipe Sileksa nakon slabijeg izvođenja jedanesteraca.

Rezultati mečeva Kupa Makedonije igranih u sredu: Sileks – Vardar 0:0 – 3:2 penalima, Škupi – Škendija 0:1, Struga – Bregalnica 2:0, Makedonija DjP – Akademija Pandev 1:0.

Slovenija

U Sloveniji je odigrano devet kup utakmica, očekivane pobede ostvarili su fudbaleri Olimpije i Maribora, a tim što su Mariborčani tek u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat protiv Krke.

Rezultati mečeva Kupa Slovenije igranih u sredu: Bravo – Britof 9:0, Zavrč – Serdica 2:0, Primorje – Zagorje 8:0, Videm – Dob 2:2 – 8:7 penalima, Idrija – Aluminij 1:5, Rogaška – Odranci 7:0, Celje – Mura 2:1, Olimpija – Ljutomer 4:1, Maribor – Krka 3:1.