Ex Yu: Borac ubedljiv u Širokom Brijegu, Željo pao u Mostaru

Ex-Yu lige 25. feb 202222:28 0 komentara
FK Borac Banjaluka Stojan Vranješ
Foto FK Borac Banjaluka

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine Borac iz Banjaluke slavio je u Širokom Brijegu protiv istoimene ekipe 3:0. Velež je u Mostaru nadigrao Željezničar 2:0.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Banjalučki Borac dobio je jedan od važnijih duela ove sezone u borbi za novi izlazak na evro scenu. I to protiv direktnog konkurenta u gostima. Ubedljivih 3:0 ne govori ipak celu priču. Vodila se velika borba, a gosti su prvi gol postigli tek u 74. minutu preko Moraitisa. Treba reći da je Široki Brijeg igrao sa igračem manje od 32. minuta zbog crvenog kartona Muse.

Moraitis je drugim golom u 83. minutu postavio nepremostiv zadatak za domaćina, a konačnih 3:0 postavio je Begić.

U Mostaru je odigran meč koji se i u staroj Jugoslaviji nazivao derbijem. Velež je dočekao Željezničar i na kraju odneo veliku pobedu 2:0. Strelci su bili Haskić u četvrtom i drugom minutu nadoknade.

1. HNL

Hrvatski Dragovoljac već je viđen drugoligaš. Ali je skupo prodao kožu u Koprivnici. Slaven Belupo je na kraju zabeležio minimalnu pobedu, a strelac jedinog gola bio je Brković u 64. minutu i to iz jedanaesterca.

Prva Liga Slovenije

Jedini meč u petak odigran je u Celju, gde je istoimeni tim i bivši šampion u 23. kolu dočekao Aluminij. Ovo je bio meč, što bi se reklo od šest bodova, pošto se oba tima bore za opstanak i delila su ih pred meč samo tri boda.

Celje je dva puta vodilo, preko Zeca u 17. i Kuzmanovića u 65. minutu. Ali oba puta uzvraćali su gosti. Šroler sa penala u 65. minutu za 1:1 i isti igrač u 76. minutu za 2:2. Ipak, poslednja je bila domaćinova. Morozov je u 84. minutu zatresao mrežu i Celju doneo tri bitna boda.