Ex-Yu: Dinamo i Koper do pobeda u finišu

Ex-Yu lige 12. feb 202219:23 0 komentara
Dinamo Zagreb
AP Photo/Darko Bandic/via Guliver

Igralo se u subotu na terenima u Hrvatskoj, Sloveniji i Makedoniji. Pobede su u ukuono pet odigranih mečeva upisali Dinamo, Renova i Koper.

Prva liga Hrvatske

U duelu 23. kola šampionata Dinamo je na Maksimiru upisao 15. pobedu i savladao Goricu rezultatom 2:1.

Na pogodak se u ovom meču čekalo do 55. minuta kada je Ademi doneo prednost Modrima.

Odgovor Gorice stigao je deset minuta kasnije u vidu gola Kalika, da bi konačan rezultat postavio Mislav Oršić pogotkom u 89. minutu.

U prvom meču dana Lokomotiva i Istra su odigrale meč bez pobednika i podelile bodove remijem 1:1.

Slovenačka Prva liga

U Sloveniji su odigrana dva meča.

Remi Domžala i Tabor Sežane 1:1 u potpunosti su kreirali igrači gostiju. Za vođstvo Tabora pogodio je u 35. minutu Koderman, a konačnih 1:1 dobili smo autogolom Grobrija u 79. minutu.

Koper je slavio na gostovanju Celju 2:1, a do pobede je došao u poslednjim minutima meča i to nakon preokreta.

Sokler je doneo prednost Celju u 20. minutu, a samo sedam minuta kasnije Paris je gostima doneo izjednačenje.

Jamajkanac je bio precizan i za pobedu Kopera – gol je postigao u 86. minutu.

Prva liga Makedonije

U jedinom duelu odigranom u subotu u makedonskom šampionatu tri boda je kao gost osvojila Renova koja je savladala Bregalnicu 2:1.

Pobedu gostiju najavio je u 16. minutu autogol Denkovskig, a Renova je imala 2:0 u 52. minutu nakon pogotka Serafimovskog.

Đokić je u 59. minutu vratio nadu Bregalnici, ali ispostavilo se samo da je pogodio za konačan rezultat.