Ex Yu: Dinamo i Rijeka šest komada, Borcu bingo na Grbavici

Hrvatska 6. nov 202221:561 komentar
Nedeljko Piščević
Petter Arvidson/via Guliver

Dinamo nastavlja juriš ka odbrani šampionskog trona. Zagrepčani su sa 3:0 pobedili Šibenik u 16. kolu Prve lige Hrvatske.

Izabranici Antea Čačića poveli su autogolom Mine u desetom minutu, precizni su bili Drmić u 34. i Petković u 69. za ubedljivih 3:0.

Lider je pružio sjajnu partiju i sa utakmicom manje pobegao drugoplasiranom Hajduku četiri koraka. Šibenik je deveti sa 13 bodova.

Rijeka je sa 3:0 pobedila u Varaždinu. Preloman detalj dogodio se u poslednjim sekundama prvog poluvremena. Crveni karton dobio je Mauritanac Lamin Ba, pa su gosti sa lakoćom, u nastavku, slomili otpor Varaždinaca. Pobedu Rijeke potpisali su Frigan (47), Selahi (85) i Grgić (90+3).

Sedma Rijeka ima 15 poena, peti Varaždin 22.

Tuča na Grbavici, uvrede Bilbiji

Superuzbudljiv meč odigrali su Željezničar i Borac, u 17. kolu Premijer lige. Golom Nikole Piščevića, u 83. minutu, Banjalučani su stigli do velike pobede od 2:1.

Poveo je Željo u 27. minutu, precizan je bio Amoa. Uzvratio je ubrzo Enver Kulašin za 1:1. Isključenje Brazilca Santa Rodrigusa osetno je hendikepiralo domaći tim, ali… Željezničar je ubrzo postigao gol, međutim, sudija Bilbija svirao je prekršaj nad golmanom Ćetkovićem. U finišu, Nedeljko Piščević je iskoristio brojčanu prednost i doneo gostima veliku pobedu.

Sudija Luka Bilbija jedva je napustio teren, praćen bujicom uvreda navijača Željezničara. Na tribinama je pred kraj prvog poluvremena izbio i manji incident, navijači oba kluba razmenili su po nekoliko baklji, reagovala je i policija, pa su izbili i sukobi sa čuvarima reda.

Borac je preskočio Željezničar na tabeli, sad je treći sa 30 bodova. Četvrti Željo ima dva manje.

Leotar je sa 4:0 „pregazio“ Tuzlu siti. Precizni su bili Dejan Uzelac u drugom, Mahir Karić u 26, Boban Georgijev u 30. i David Čavić u 51. minutu.

Široki je imao lagan posao protiv Sloge Doboj – 3:0.

U duelu Igmana i Posušja nije bilo golova.

„Petarda“ u mreži Mure

Maribor je sa 5:1 pobedio Muru, u 16. kolu Prve lige Slovenije.

Golovi i strelci ređali su se na traci – Votson u 15, Brnić u 32, Tolić u 43. sa bele tačke, Vipotnik u 74. i Iličić u 89. minutu, takođe, iz jedanaesterca doneli su trijumf Mariboru. Jedini pogodak za Muru postigao je Daku u poslednjim sekundama prvog poluvremena.

Fudbaleri Brava stigli su do tri boda protiv Tabora (2:1). Posle vođstva gostiju, u režiji Stravsa, odgovorili su Križan u 74. i Kramarić u 89. minutu.

Mura na četvrtom mestu ima 26 bodova, šesti Maribor 21, sedmi Bravo 20, poslednji Tabor 11.

Strugi bod u Skoplju

U derbiju 14. kola Prve lige Makedonije, Rabotnički i Struga igrali su 1:1.

Oba gola „spakovana“ su u četiri minuta. Posle pogotka Šarkoskog, u 68, odgovorio je Šabani u 72. za konačan remi.

Istovetnim rezultatom (1:1) završen je meč Škendije i Akademije Pandev. Golove su postigli Doriev (9) i Đorđievski (69).

Bregalnica je sa 2:1 pobedila Tikveš.

Vodeći gol za ekipu iz Štipa postigao je Milan Đokić.

Fudbaleri Makedonije Đorče Petrov slavili su na gostovanju Pobedi u Prilepu (3:1).