Ex Yu: Dinamo od 0:2 do 3:2 protiv „filijale“

Ex-Yu lige 15. jul 202222:40 0 komentara
Mislav Oršić
AP Photo/Darko Bandic/via Guliver

Zagrebački Dinamo pobedom je započeo odbranu titule u 1. HNL. Pobeđena je u gradskom derbiju Lokomotiva u spektakularnom duelu 3:2.

1. HNL

Iako protivnici Dinama i dalje vole da „podbadaju“ Modre kako su mečevi protiv Lokomotive mečevi sa „filijalom“ i garantovanim bodovima, sve češće stižu demanti tamo gde je najvažnije – na terenu.

Lokomotiva je na prvenstvenoj premijeri na Maksimiru krenula otresito. Rezultat je bio 2:0 za Lokose. Kulenović je u četvrtom minutu najavio veliko iznenađenje, a pravi šok u 22. minutu priredio Ibrahim.

Ali Dinamo je imao spreman odgovor. I to preko letošnjeg pojačanja Josipa Drmića. Prošle sezone najbolji strelac Rijeke u 25. i 34. minutu doneo je poravnanje. Na poluvreme se otišlo rezultatskim egalom – 2:2.

U drugom poluvremenu nije bio vatromet golova. Ali je bilo vatreno. Lokomotiva se umešno branila, ali je u 78. minutu ostala sa igračem manje, pošto je Marić dobio direktan crveni karton. Ipak, Lokosi su odolevali brojčano nadmoćnijem protivniku. Sve do nadoknade vremena. U prvom minutu Menalo trese mrežu Lokomotive i donosi tri boda šampionu.

Prva Liga Slovenije

Počelo je prvenstvo i u Sloveniji. Koper je u uvodnom meču na svom terenu savladao Tabor 2:1. Junak Kopra bio je Kotnik, koji je postigao oba gola, u 59. i 81. minutu. Između ta dva gola Stanković je pogodio za Tabor.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Počela je i Premijer liga Bosne i Hercegovine. Čast da otvore šampionat dobili su Posušje i Velež. Na kraju podela bodova 1:1.

Povelo je Posušje u 18. minutu golom Jovića. Međutim, pobedu je odneo Pantelić, koji je u 68. minutu zatresao mrežu i doneo izjednačenje i bod Mostarcima.