Ex-YU: Dinamo više nego surov na „Rujevici“

Ex-Yu lige 13. nov 202219:47 0 komentara
GNK Dinamo
Reuters/Antonio Bronic

U nedelju su na programu bile utakmice nacionalnih šampionata u Hrvatskoj, BiH, Sloveniji i Severnoj Makedoniji. Najviše pažnje privukla je više nego ubedljiva pobeda zagrebačkog Dinama na gostovanju protiv Rijeke.

HNL

Ekipa koju vodi Ante Čačić pobedila je na „Rujevici“ Rijeku sa čak 7:2, a da se domaćima sprema „brodolom“ bilo je jasno već posle prvog poluvremena u posle kojeg je ekipa iz prestonice imala čak 4:0. Golove za „Modre“ su u tom periodu postigli Josip Mišić, Mislav Oršić (dvaput) i Dario Špikić.

HNL:

Smanjili su Riječani u nastavku preko Italijana Gabrijela Lunete, ali je potom Dinamo uvećao prednost na brutalnih 7:1 pogocima Šutala i dvaput Emrelija. Preko Vrančića je Rijeka u sudijskoj nadoknadi vremena uspela da postavi konačnih 2:7.

Dinamo je i dalje na prvom mestu tabele HNL sa 41 bodom, šest manje od prvog pratioca Hajduka, koji ima i utakmicu više. Naredni protivnik timu sa „Maksimira“ biće Gorica, ali tek posle zimske pauze – taj duel planiran je za 21. januar. Rijeka je osma sa 15 bodova.

U drugoj utakmici koja se igrala u nedelju Osijek je kao gost pobedio Šibenik sa 2:0 (2:0), a oba gola postigao je Dion Drena Beljo.

Premijer liga BiH

U 18. kolu prvenstva BiH igrale su se tri utakmice. Posušje je pobedilo Slobodu kod kuće sa 2:1 (0:1) posle preokreta. Gol za goste postigao je Osmić, dok su strelci za Posušje bili Begić i Boban.

Zrinjski je slavio u gostima protiv Tuzla Sitija sa 2:1 (0:0). Golove za ekipu iz Mostara postigli su Janković i Mandić, a gol za Tuzla Siti dao je Čeliković.

Sloga je u Doboju sa 3:2 pobedila Igman. Golove za pobednika dali su Krstovski, Đorić i Stevanović (za pobedu u u 81. minutu), a strelci za Igman bili su Jakupović i Hrejla za vođstvo 2:0 u 37. minutu.

Prva liga Slovenije

U 17. kolu šampionata Slovenije Maribor je kao gost u Sežani slavio sa 4:0 (3:0) golovima Tolića (het-trik) i Brnića.

Celje i Koper su remizirali 1:1 (0:1), a Mura je na „Fazaneriji“ pobedila Goricu sa 2:0.

1. MFL

Jedna utakmica igrala se u makedonskom prvenstvu – Makedonija Đorče Petrov je kod kuće remizirala sa Bregalnicom iz Štipa 0:0.