Ex Yu: Hajduk pregazio Osijek, Olimpija nastavila „teror“

Ex-Yu lige 5. nov 202219:55 0 komentara
Marko Livaja
Guliver image

Pobedom u derbiju nad Osijekom (3:1), fudbaleri Hajduka učvrstili su se na drugom mestu Prve lige Hrvatske.

Golovi Sahitija, Marka Livaje i Jana Mlakara, potpisali su neočekivano lagan trijumf Splićana. Na suprotnoj strani, u poslednjim sekundama prvog poluvremena, precizan je bio Leovac, ali samo za izjednačenje…

Osijek je treći, sa 27 bodova.

Duel Slavena i Lokomotive završen je bez golova.

Sarajevo palo u Tuzli

Fudbaleri Slobode sa 2:0 pobedili su Sarajevo u 17. kolu Premijer lige. U listu strelaca upisali su se Mehmedović u 11. i Kapetanović u 87. minutu.

Duel Veleža i Zrinjskog ranije je odložen za drugi deo sezone. Iz bezbedonosnih razloga, ocenjeno je da u Gabeli nema uslova za organizaciju utakmice.

Peto Sarajevo ima 25 bodova, deseta Sloboda 16.

Ljubljančani čuvaju tron

Golom Svita Seslara, iz 18. minuta, Olimpija je upisala „minimalac“ na gostovanju Radomlju.

Celje je sa 2:0 pobedilo na gostovanju Gorici. Precizni su bili Kouter u 22. i Ikuameši u 80. minutu.

Olimpija na vrhu ima 40 bodova, čak 11 više od Celja. Osmo Radomlje sakupilo je 12, deveta ND Gorica 11.

Nula u Skoplju

U prvoj utakmici 14. kola Prve lige Severne Makedonije Skoplje i Sileks igrali su bez golova.

Domaći tim meč je završio sa desetoricom, u 83. minutu isključen je Dino Najdoski.

Treći Sileks ima 23 boda, poslednje Skoplje šest.