Ex-YU: Hajduk u finalu kupa

Ex-Yu lige 2. mar 202221:18 > 21:19 0 komentara

Fudbaleri Hajduka plasirali su se u finale Kupa Hrvatske pobedom nad Goricom kod kuće sa 2:1. Bili će u borbi za trofej čekati boljeg iz duela Rijeka - Osijek.

Splićani su do slavlja stigli zahvaljujući dvostrukom strelcu Dariju Melnjaku. Hrvatski defanzivac je mrežu tresao u 39. i 64. minutu, a počani gol za goste dao je Entoni Kalik iz penala u dubokoj nadoknadi.

U Bosni i Hercegovini na programu je bila četvrtfinalna runda kupa. Branilac trofeja Sarajevo savladao je Slobodu kod kuće sa 2:0, golovima Čatakovića u četvrtom i Ahmetovića u 47. minutu.

Velež je do polufinala došao pobedom nad Širokim Brijegom sa 4:0. Haskić u 35. i 63, Dejanović u 56. i Radovac u 84. doneli su pobedu Mostarcima.

Banjalučki Borac je 1:0 dobio Tuzla Siti na strani pogotkom Jovića u 28. minutu. Igman je istim rezultatom dobio Zvijezdu na gostovanju.

Kod Slovenaca su se igrala dva meča 24. runde prvenstva. Aktuelni šampion Mura trijumfovao je protiv Celja sa 3:2. Bobičanec u 10, Horvat u 15. i 81. pogađali su mrežu Celja za koje su strelci bili Morozov u 34. i Janjičić u 38.

Mura na četvrtom mestu ima 36 bodova, devet manje od lidera Maribora. Celje je na poziciji osam sa 25.

Okršaj Radomlja i Tabora završen je bez golova.