Ex-Yu: Hajduk za vratom Zagrepčanima, het-trik Livaje

Marko Livaja
Guliver image

Ubedljivim trijumfom na gostovanju Hrvatskom dragovoljcu (3:0), u 24. kolu Prve lige Hrvatske, fudbaleri Hajduka stigli su na dva boda do lidera Dinama. Uz međusoban duel, imaju i meč više od Zagrepčana.

Čovek odluke bio je trostruki strelac Marko Livaja. Prva dva gola postigao je sa bele tačke – prvi u 32, drugi u 74. minutu. Za konačnih 3:0 pogodio je u 79, na asistenciju Biuka.

Do bodova je stigao i Osijek u Puli, protiv Istre 1961 – 3:2. Činilo se da će posle brzih golova Caktaša i Zapera, u drugom delu prvog poluvremena, Osiječani sa lakoćom do trijumfa. Istra se nije predvala i preko Drena Belja u 57. i Galilee u 84. minutu, stigla je do izjednačenja. Pogodak za tri boda Osiječana postigao je Mance, u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Osijek na četvrtom mestu ima 49 bodova. Poslednja dva mesta zauzimaju Istra 1961 (22) i Dragovoljac (10).

Bravo pregazio Celje

U prvoj utakmici 22. kola slovenačke Prve lige, Bravo je sa 3:0 pobedio ekipu Celja.

Dvostruki strelac bio je Bajde, treći gol postigao je Maruzin.

Šampion Mura pobedio je Aluminij. Presudio je Bobičanec, golom sa bele tačke u desetom minutu.

Bravo na četvrtom mestu ima 34 boda, jedan više od pete Mure. Celje je osmo sa 22, Aluminij poslednji sa 19 poena.

Škendija rutinski

Fudbaleri Škendije rutinski su pobedili Borec u Velesu (3:0), u prvoj utakmici 20. kola Prve lige Makedonije.

Pogodak Markoskog, pred odlazak na odmor, najavio je trijumf gostiju. U nastavku, Tomovski i Dita postavili su konačan rezultat.

Škendija je druga sa 40 bodova, pretposlednji Borec ima 13.