Ex-YU: Livaja i Melnjak za slavlje Hajduka u Osijeku

Ex-Yu lige 12. mar 202320:40 0 komentara
Marko Livaja
REUTERS/Bernadett Szabo

U nedelju su na programu bile utakmice u nacionalnim šampionatima Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Severne Makedonije.

Povezano:

Hrvatska

U HNL su se igrale dve utakmice, a u prvoj je do pobede došla Rijeka. Tim Sergeja Jakirovića je na “Rujevici” bio bolji od Varaždina sa 3:1 (1:0). Golove za ljubimce Armade postigli su Selahi, Ampem i Banda, dok je gol za goste delo Jelenića u samom finišu susreta.

Tim Ivana Leka oporavio se od šokantnog poraza od Lokomotive na “Poljudu” u prethodnom kolu i slavio je u derbiju na “Gradskom vrtu” rezultatom 2:0 (2:0).

Splićani su do pobede došli pogodima Livaje u 28. minutu iz penala i Melnjaka sedam minuta kasnije posle asistencije mladog Amerikanca Rokasa Pukštasa.

Hajduk zaostaje za vodećim Dinamom devet bodova, a ima i utakmicu više. U narednom kolu Hajduk će dočekati Slaven Belupo.

BiH

Tri utakmice su se igrale u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Široki je nastavio poteru za vodećim Zrinjskim i smanjio zaostatak rivala iz Hercegovine na 12 bodova. Široki je rezultatom 1:0 (1:0) kao gost bio bolji od Posušja, a jedini pogodak dao je Vukoja u 21. minutu.

Mostarski Velež je savladao Sarajevo kao gost sa 1:0 (0:0), a jedini gol dao je Martinović (autogol). Željezničar je u Doboju bio bolji od Sloge takđe sa 1:0 (0:0), a jedini strelac bio je Santos Rodrigus.

Slovenija

Lider slovenačke Prve lige poražen je na domaćem terenu sa čak 4:1 (3:0). Ekipa Domžala porazila je u Ljubljani Olimpiju veoma ubedljivo, ali tim iz prestonice i dalje ima čak 16 bodova prednosti na čelu tabele u odnosu na prvog pratioca Maribor.

Golove za goste postigli su Kovačević (dvaput), Repas i Vuk, a strelac za tim Alberta Rijere bio je Kvesić.

Severna Makedonija

U makedonskom šampionatu igrale su se četiri utakmice, a zabeleženi su sledeći rezultati:

Bregalnica Štip – Pobeda Prilep 4:0 (2:0);

Škendija – Akademija Pandev 2:1 (2:0);

Škupi – Rabotnički 3:1 (3:1);

Struga – Makedonija GP 0:0.