Ex YU: Nula Maribora i Olimpije, šestica Rijeke

BIH 2. okt. 202122:18 > 22:29
Savo Milošević
Guliver Image / PIOTR KUCZA FOTOPYK NEWSPIX.PL

Maribor i Olimpija remizirali su bez golova u najvećem derbiju slovenačkog fudbala. Kod Hrvata, Rijeka je uz šest postignutih golova dobila Istru, dok su u BiH ubedljive pobede ostvarili mostarski klubovi - Zrinjski i Velež.

Slovenija: Miroljubivi derbi

Mnogo se očekivalo od okršaja Maribora i Olimpije, ali je predstava na Ljudskom vrtu završena bez golova. Viđena je manje-više ujednačena borba, oba tima su imala po nekoliko neuspelih pokušaja. Na kraju miroljubiv ishod ekipa Radovana Karanovića i Sava Miloševića.

Istim rezultatom okončan je i duel Tabora i Domžala.

Na tabeli vodi Koper sa 23 boda, Bravo je drugi sa 22, slede Olimpija (18), Maribor (16), Tabor (16)…

Hrvatska: Devet golova u Puli

Rijeka je u izuzetno ubedljivom meču pobedila Istru na strani 6:3. Krešić u 24, Pavičić u 32. i 37. Vučkić u 41, Ampem u 52. i Bušnja u 85. doneli su tri boda Riječanima. Strelci za domaće bili su Silva u 18, Mahmun u 60. i Lisica u 77.

Lokomotiva je sa 3:0 dobila Slaven. Goričan u 54, Kačavenda u 70. i Kulenović u 74. pogađali su mrežu Slavena.

Rijeka vodi na tabeli sa 23 boda, Lokomotiva je šesta sa 14, Istra osma sa 10, a Slaven deveti sa šest.

BiH: Dominantni Mostarci

Zrinjski je sa 4:0 savladao Široki Brijeg na svom terenu, uz dva gola Nemanje Bilbije. Napadač domaćih tresao je mrežu Širokog u 12. i 15. minutu, Bašić je zatim pogodio u 28, pre nego što je Jakovljević postavio konačan rezultat u 54. minutu.

Uspešan je bio i drugi klub iz Mostara – Velež, koji je sa 4:2 slavio u Posušju. Zvonić u drugom, Radović u 35, Ćosić u 55. i Peco u 82. doneli su pobedu gostima. Strelci za domaće bili su Serdarušić u 81. i Leko u 90.

Leotar je golom Milovića u 78. minutu dobio Radnik – 1:0.

Na tabeli vodi Zrinjski sa 27 bodova, dva više od Tuzla Sitija. Velež je šesti sa 15 bodova, Leotar osmi sa 14, Široki deveti sa 13, Posušje 11. sa osam, a Radnik poslednji sa sedam.

Severna Makedonija: Rutina šampiona

Makedonski prvak Škendija rezultatom 3:0 dobila je Borec kod kuće. Sva tri gola u Tetovu viđena su do poluvremena – Dorijev u petom, te Guri u 12. i 39.

Bregalnica je sa 1:0 pobedila Strugu, dok su dueli Skoplje – Akademija Pandev i Pelister Tikveš okončani bez golova.

Lider prvenstva je Renova sa 18 bodova, Škupi ima 17, Akademija Pandev i Rabotnički po 15, Škendija 14…