Ex Yu: Osijek srušio Dinamo, Mirez pogodio u 85.

Ramon Mirez
Krzysztof Cichomski Newspix.pl/via Guliver

U velikom derbiju 15. kola Prve lige Hrvatske, Osijek je u Gradskom vrtu pobedio Dinamo sa 1:0.

Jedini pogodak postigao je Ramon Mirez u 85. minutu.

Iskoristio je osiječku maglu i dugu loptu Teofila Katerina, pobegao odbrani Zagrepčana i smestio loptu u mrežu za veliko slavlje navijača. Imao je Dinamo dve solidne prilike u finišu, ne i snage da stigne do nezasluženog izjednačenja.

Meč je odigran po gustoj magli, čiji intezitet je povremeno uticao i na skroman sadržaj derbija.

Posle prvog poraza u sezoni, Dinamo je ostavio prostor drugoplasiranom Hajduku da uz utakmicu više priđe na dva boda. Osijek, na trećem mestu, ima tri boda manje od Splićana i osam od lidera iz Zagreba.

U prvoj utakmici dana, Istra je slavila u Rijeci – 1:0. Presudio je Ante Erceg, golom iz 63. minuta.

Šesta Istra ima 17 bodova, deveta Rijeka 12.

Banjalučani rutinski sa Slobodom

U najinteresantnijem susretu subotnjeg programa 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je u Novom Gradu pobedio tuzlansku Slobodu (3:1).

Trijumf nominalnog domaćina potpisali su Enver Kulašin (1), Nikola Andrić (35) i Momčilo Mrkaić (80). Jedini pogodak za Tuzlake postigao je Nikola Komazec u 82. minutu.

Do trijumfa je stigao i Velež, protiv Leotara (1:0). Odličio je Đorđe Pantelić, pogotkom sredinom drugog poluvremena.

Istovetnim rezultatom (1:0), Posušje je pobedilo Slogu u Doboju. Precizan je bio Gabrijel Boban.

Treći Borac ima 27 bodova, peti Velež 22, osmo Posušje 18, deveta Sloga 17. Poslednja dva mesta, u konkurenciji 12 ekipa, zauzimaju Leotar i Sloboda.

Remi i šest golova u Celju

Buran derbi 15. Kola Prve lige Slovenije odigrali su Celje i Maribor. Na kraju bez pobednika – 3:3.

Poveli su Celjani u 25. minutu, na asistenciju Popovića, pogodio je Matko. Pred odlazak na odmor izjednačio je Votson.

Početkom drugog poluvremena, domaći tim opet je vratio prednost. Kreator gola bio je Slovenac, Aljoša Matko. Sredinom nastavka izjedačio je Marko Tolić, a u 73. minutu Žan Vipotnik doveo Mariborčane u vođstvo. Konačnih 3:3, u poslednjim sekundama utakmice, postavio je Damjan Vuklišević.

U prvoj utakmici dana, Tabor je sa 2:1 pobedio Radomlje. Preokret u finišu, režirali su Stravs i Ndžengue.

Celje na trećem mestu ima 26 bodova, šesti je Maribor sa 18, osmo Radomlje sakupilo je 12, a poslednji Tabor 11 poena.