Ex Yu: Osijeku derbi protiv Rijeke, poraz Olimpije

BIH 15. avg. 202122:563 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Olimpija srpskog trenera Sava Miloševića poražena je protiv Kopra u Ljubljani i propustila priliku da lideru Mariboru priđe na samo dva boda. U derbiju HNL Osijek pobedio Rijeku i zaseo sam na čelo tabele.

1 HNL

U derbiju petog kola sastali su se dva tima koja su imala evropske obaveze i koji odlično guraju u prvenstvu. Osijek je bio na deobi prvog mesta, a Rijeka u derbi u Gradskom vrtu ušla sa tri boda manje, ali uz meč manje. Osijek je doduše imao opor ukus u ustima zbog ispadanja iz Lige Konferencije od sofijskog CSKA, ali je sve anulirano pobedom protiv jednog od direktnih konkurenata za sam vrh.

Pobednika je odlučio samo jedan gol. Njega je postigao argentinski internacionalac Ramon Mires u 13. minutu na asistenciju Bartolca i doneo velika tri boda ekipi Nenada Bjelice. Ovom pobedom Osijek se osamio na liderskom mestu sa 13 bodova, tri više od Lokomotive i Hajduka, sa tim da Lokosi imaju meč manje. Po meč manje imaju Dinamo i Rijeka koji su četvrti i peti sa po sedam bodova.

U drugom susretu dana Šibenik je bio više nego ubedljiv protiv Hrvatskog Dragovoljca i slavio 6:2.

Prva liga Slovenije

Nastavlja Olimpija da igra po principu toplo-hladno. Ekipa Sava Miloševića taman je uhvatila zalet pobedom protiv Maribora, a onda je prvo usledila eliminacija iz Evrope, a potom i razočaravajući poraz u Ljubljani od Kopra. Bilo je 3:1 iako je Olimpija vodila od sedmog minuta golom Ziljkića. Preokret je usledio u drugom poluvremenu. Ostrek je izjednačio na 1:1 u 48. minutu, a u 75. Barišić je doneo vođstvo 2:1. Do kraja Koper je overio trijumf pogotkom ponovo Barišića u prvom minutu nadoknade.

Koper je sada drugi sa dva boda manje od lidera Maribora, ali uz utakmicu manje, dok je Olimpija četvrta sa pet bodova manje od Maribora, uz meč manje i tri manje od Kopra uz isti broj utakmica.

Drugi meč dana između šampiona Mure i Radomlja prekinut je pri rezultatu 2:2 zbog jake kiše i mnogo vode na terenu u 52. minutu. Bukvalno dva minuta ranije Mura je promašila penal i propustila priliku da povede.