Ex-YU: Osijeku ne pomaže ni novi trener, Mariboru samo bod

Ex-Yu lige 3. sep 202223:03 0 komentara
Guliver

Osijek je smenio nenada Bjelicu, ali očigledno da to nije bio jedini problem u timu iz Slavonije.

Osijek je smenio trenera Nenada Bjelicu, posle eliminacije iz Evrope i očajnog starta u domaćem šampionatu. Ipak, Slavonci su ponovo razočarali svoje navijače, odigrali su samo nerešeno protiv Šibenika – 1:1.

Domaći su poveli na stadionu “Gradski vrt”, golom Klajneslera u 38. minutu. Imali su nekoliko prilika da dupliraju prednost, a kad već to nisu uspeli, stigla je kazna, Španac Burgui obezbedio je bod Šibenčanima.

Varaždin igra odlično na startu sezone, do novog trijumfa stigli su na domaćem terenu protiv Gorice – 2:1. Momak iz Severne Makedonije Agon Elezi postigao je prva dva gola, u 10. i 43. minutu. Do kraja meča gosti su uspeli da postignu samo počasni pogodak, preko Jurića u 61. minutu.

U Bosni i Hercegovini u subotu je igran samo jedan meč. U Banovićima Sloboda je kao domaćin slavila pobedu u efikasnom duelu protiv Sloge iz Doboja – 4:2.

Gosti su dva puta vodili, najpre kad je pogodio Krstovski u 22. minutu, potom i posle gola Zajića šest minuta kasnije. Oba puta je izjednačenje donosio iskusni Nikola Komazec, prvi put u 24. minutu, drugi put u 45. iz jedanaesterca.

Tim iz Tuzle je u drugom poluvremenu ipak bio bolji rival, poveo je golom Melvina Osmića u 65, a pobedu potvrdio pogotkom Jasmina Osmića sedam minuta kasnije.

Maribor je neprijatno iznenadio svoje navijače, odigravši nerešeno sa Taborom – 2:2, pa sada za vodećom Olimpijom koja ima maksimalan skor zaostaje čak 13 bodova.

U “Ljudskom vrtu” gosti iz Sežane imali su dva gola prednosti, pogađali su Kuao Damsen u 36. i Stanković u 62. minutu. Nadu Mariboru vratio je Kronaveter golom u 66, a bod je doneo Repaš, koji je pogodio u 90+2. minutu.