Ex Yu: Petković za tri boda Dinama, trka Želje i Širokog…

Ex-Yu lige 19. sep 20220:30 0 komentara
Bruno Petković, Dinamo Zagreb
Guliverimage/PIOTR KUCZA FOTOPYK NEWSPIX.PL

Fudbaleri Dinama u 10. kolu prvenstva Hrvatske u gostima su pobedili gradskog rivala Lokomotovu 2:1.

Povezane vesti

„Modri“ su rano poveli, a strelac je u šestom minutu bio Arijan Ademi. Pet minuta kasnije moglo je da bude 2:0, ali Čavlina je zaustavio Drmićev udarac. Vrlo blizu gola gosti su bili i u 23. minuti, Mišić je snažno šutirao i sa 20-ak metara pogodioo stativu.

U trenucima Dinamove dominacije, Lokomotiva je u 13. minutu izjednačila. Miličević je poslao prizemnu loptu sa leve strane, a Kulenović sjajno pogodio za 1:1.

Već u drugom minutu drugog poluvremena Dinamo je ponovo poveo. Tek što je ušao u igru Petković je pogodio prekrasnim udarcem sa 20-ak metara.

Najbliža izjednačenju Lokomotiva je bila u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Kulenović šutirao glavom, a Livaković sjajno reagovao.

U drugoj utakmici nedeljnog programa Rijeka i Šibenik su podelili bodove odigravši bez golova.

„Modri“ su lideri prvenstva sa 28 bodova, Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova, a Osijek i Varaždin po 15.

Bosna i Hercegovina

U 11. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su četiri utakmice, a pobede su upisali vodeći timovi Široki Brijeg i Željezničar, kao i Zrinjski, dok je duel između Leotara i Slobode završen bez golova.

Široki Brijeg je golom Kuprešaka u 51. minutu savladao Posušje, dok je jedini strelac u trijumfu Želje na „Grbavici“ protiv Sloge iz Doboja bio Hodžić u 38. minutu.

Zrinjski je u Mostaru bio ubedljiv protiv Igmana 4:0. Golove su postigli Ćuze u 37, Jakovljević u 48, Bilbija u 59. i Jukić u 64. minutu.

Široki Brijeg i Željezničar imaju po 19 bodova, Borac iz Banjaluke 17, Tuzla Siti 16, Zrinjski i Sarajevo po 15…

Slovenija

Maribor je posle katastrofalnog starta sezone nastavio sa dobrim izdanjima i u 10. kolu prvenstva Slovenije u gostima je ubedljivo savladao Radomlje 5:0.

Strelci su bili Baturina u 3, Kronaveter u 13, Mitrović u 61, Repas u 78. i Božičković u 86. minutu, a gostima je posao bio olakšan i zbog isključenja Velića u 11. minutu i Šošića u 45+3 minutu.

Celje je posle preokreta bilo bolje od Domžala 2:1. Gosti su poveli u prvom minutu preko Kovačevića, a Celje je u 62. izjednačio pogotkom Zeca iako je samo nekoliko minuta ranije tim ostao sa desetoricom zbog isključenja Morozova. Od 77. minuta snage na terenu su bile izjednačene jer je ranije u svlačionicu morao i Pišek, a tri boda Celju doneo je Janjičić golom u 87. minutu.

Bravo je savladao Goricu 2:0.

Olimpija je prva na tabeli sa 27 bodova, Celje ima 19, Koper 18…

Severna Makedonija

U nedelju je u osmom kolu prvenstva Severne Makedonije odigran samo duel između Skoplja i Bregalnice iz Štipa koji je završen bez golova.

Struga je prva sa maksimalna 24 boda, Sileks ima 14, Škendija 12…