Ex Yu: Pobede Osijeka i Rabotničkog, Mura bolja u Mariboru

Ex-Yu lige 19. sep 202122:30 0 komentara
Tanjug/AP Urs Flueeler

U nedelju je odigrano deset utakmica u šampionatima Hrvatske, Severne Makedonije i Slovenije.

Prva liga Hrvatske

Osijek je sa 3:2 pobedio Goricu u Gradskom vrtu, u devetom kolu Prve lige Hrvatske. Gol Kalika, sredinom prvog poluvremena, najavio je žestok finiš. Izjednačio je Daku u 75, da bi u 81. Brodić ponovo obezbedio gostima prednost. Daku je tri minuta kasnije meč vratio u egal fazu, a Lončar, u poslednjim sekundama, postavio konačnih 3:2.

Duel Hajduka i Dinama je odložen.

Osiječani su drugi sa 17 bodova, peta Gorica ima 13.

Prva makedonska liga

Škupi je sa 3:0 pobedio Borec, u sedmom kolu Prve makedonske fudbalske lige. Golove za lidera postigli su Cvetanoski i Adetunji (dva).

Škendija je sa 2:0 pobedila Skolje u gostima. Rabotnički je takođe kao gost i sa 2:0 trijumfovao na stadionu Makedonije Đorče Petrov. Istovetnim rezultatom, Bregalnica je stigla do tri boda protiv Tikveša.

U duelu Pelistera i Akademije Pandev nije bilo golova.

Renova je upisala „minimalac“ protiv Struge, zahvaljujući golu Selmanija, u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, sa bele tačke.

Škupi, Akademija Pandev, Renova i Rabotnički, na vrhu, imaju po 14 bodova. Slede Struga (12), Škendija, Bregalnica (10), Makedonija Đorče Petrov (9), Borec (7), Skoplje (5), Pelister i Tikveš (2).

Prva liga Slovenije

Mura je sa 2:1 slavila na gostovanju u Mariboru, u devetom kolu Prve lige Slovenije.

Kous (36) i Gorenc (88) doneli su trijumf Muri, na suprotnoj strani precizan je bio Voloder (33).

Tabor je sa 4:0 pobedio Aluminij. Briljirao je trostruki strelac postigli Bongongui, jednom se u listu strelaca upisao Klemen Nemanik.

Bravo je sa 1:0, u nominalnom derbiju, pobedio Kopar u gostima. Odlučio je gol Drkušića u 75. minutu.

Kopar na prvom mestu ima 19 bodova, Bravo sa tri manje drži drugu poziciju. Četvrta Mura sakupila je 14, peti Maribor 13, koliko ima i šesti Tabor. Pretposlednji Aluminij sakupio je sedam.