EX-YU: Preokret Dinama možda vredan titule

Ex-Yu lige 10. apr 202222:24 0 komentara
Dinamo Zagreb
AP Photo/Darko Bandic/via Guliver

Dinamo je posle preokreta savladao Rijeku 2:1 na gostovanju u šampionatu Hrvatske i učvrstio se na prvom mestu na tabeli.

Domaći su poveli već u šestom minutu golom Gnezda Cerina. Potpuno su kontrolisali meč sve do 79. minuta kada aktuelnim prvacima izjednačenje donosi Emreli. Trijumf „modrima“ doneo je Ademi u 86. minutu.

povezane vesti

U drugom meču dana Osijek je savladao kao gost Slaven Belupo 1:0. Dinamo vodi sa 63 boda, drugi je Osijek sa dva boda manje i mečom više, dok je treći Hajduk sa 56.

U šampionatu Bosne i Hercegovine Sarajevo je savladalo Rudar iz Prijedora 6:0, Velež je u Tuzli bio bolji od Slobode 2:1, dok su Široki Brijeg i Posušje igrali 1:1. U Premijer ligi BiH Zrinjski će gotovo sigurno biti šampion. Ima čak 19 bodova više od drugoplasirane Tuzle.

Koper je pobedio Celje 3:1 u prvenstvu Slovenije i ostao na tri boda minusa u odnosu na lidera Maribor. U drugom meču dana Tabor Sezana je bila bolja od Domžala 2:1.