Ex Yu: Sarajevo palo u Banjnaluci, raspad Olimpije

BIH 25. sep. 202122:28
Vasile Mihai-Antonio/Getty Images

U Banjaluci je odigran veliki derbi u kojem je Borac minimalnim rezultatom savladao Sarajevo. Olimpija Sava Miloševića ponovo razočarala, Dinamo i Osijek sigurni u gostima.

Premijer liga BiH

Aktuelni šampion nije dobro krenuo u sezonu, ali je zaređao sa dobrim rezultatima, a seriju je nastavio i u velikom derbiju protiv Sarajeva. Slavi se pobeda 1:0, a jedini strelac bio je Stojan Vranješ u 47. minutu. Ovom pobedom Borac je skočio na deobu četvrog mesta sa Slobodom, pošto oba tima imaju po 16 bodova, ali Borac i utakmicu više, dok je Sarajevo treće samo sa bodom više.

Lider je Tuzla Siti koji je kod kuće pobedio Velež 2:1 golovima Mehanovića iz penala u trećem i Mišića u osmom minutu, dok je Zajmović u 42. minutu postavio konačnih 2:1. Tuzla Siti je lider sa 25 bodova, dok je Velež sedmi sa 12.

U preostalom susretu dana Radnik je u Prijedoru poražen od Rudara 2:0.

povezano

1. HNL

Vodeći tandem zabeležio je pobede na gostovanjima. Osijek je slavio protiv Šibenika 2:0 golovima Fiolića u 18. i Žapera u 82. minutu. Time je došao do okruglo 20 bodova iz 10 utakmica i zadržao dva boda prednosti u odnosu na Dinamo, koji je protiv Slavena u Koprivnici slavio 4:1 golovima Jurića, Oršića, Petkovića i Čopa. Jedini gol za Slaven postigao je Grgić.

Dinamo ima bod manje od Osijeka, ali i dve utakmice više, tako da se nalazi u prilično dobroj situaciji. Slaven je deveti sa šest bodova, a Šibenik sedmi sa 10 bodova.

Prva liga Slovenije

Taman kada se činilo da Olimpija hvata zalet, opet je razočarala. Ekipa Sava Miloševića imala je priliku da pobedom u Ljubljani nad Radomljem skoči na prvo mesto, ali je uprkos vođstvu 2:1 poražena 3:2.

Olimpija je dva puta vodila. Oba gola postigao je Nukić u 32. minutu iz penala i u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Kregar je u 40. minutu doneo prvo izjednačenje, a kada je Nukić dobio crveni karton u 82. minutu krenula su kola nizbrdo i usledio je slom. Već u 83. minutu Guzina je doneo novo izjednačenje, a potpuni preokret usledio je u 87. minutu preko Šarića.

Sa ova tri boda Radomlje je i dalje poslednje, ali sada ima osam bodova, dva manje od Celja, Aluminija i Domžala. Olimpija je ostala na deobi prvog mesta sa Bravom i Koprom, pošto sve tri ekipe imaju po 19 bodova. Sa tim da Olimpija ima dve utakmice više od Kopra i jednu od Brava.