Ex Yu: Slaven otpisao i Rijeku, stigao na bod do Osijeka

Ex-Yu lige 23. okt 202219:34 0 komentara
Rijeka
REUTERS/Vincent West

Slaven otpisuje redom – ekipa iz Koprivnice pobedila je Rijeku 2:1, u 14. kolu Prve lige Hrvatske, i „overila“ četvrto mesto, na bod iza trećeplasiranog Osijeka.

Domaći tim poveo je u finišu prvog poluvremena, spektakularnim golom Hodže.

Rijeka je izjednačila u uvodnim minutima nastavka, Vučkić je iskoristio asistenciju Alvareza za 1:1. Pobednik je odlučen u 80. minutu, sa bele tačke.  Najpre je Alvarez zaustavio Marija Marinu, usput zaradio i crveni karton, a Krstanović sa 11 metara postigao 119. gol u Prvoj ligi Hrvatske za veliki trijumf Slavena.

Rijeka, na pretposlednjem devetom mestu, ima 12 bodova.

U duelu Istre i Šibenika nije bilo golova.

Istra je šesta sa 14 poena, jednim više od sedmog Šibenika.

„Minimalac“ Sarajeva u Posušju

Fudbaleri Sarajeva upisali su „minimalac“, na gostovanju Posušju, u 15. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaća ekipa, na stadionu Mokri Dolac, igrala je sa desetoricom od 31. minuta, isključen je Ivor Krešić. Pobednika je odlučio Hamza Čataković, odlično se snašao početkom drugog poluvremena i obradovao navijače Sarajeva.

Tuzlanski gradski derbi, na Tušnju, završen je bez golova.

Sarajevo na petom mestu ima 22 boda, šesta Tuzla siti 20, deseto Posušje 15, a poslednja Sloboda 13.

Olimpiji bod u Novoj Gorici

Odigrana su i poslednja dva meča 14. kola Prve lige Slovenije.

ND Gorica i lider Olimpija igrali su 0:0.

Mura je sa 4:0 pobedila Tabor u Sežani. Serija golova zaključena je do 33. minuta – dvaput je precizan bio Klepac, po jednom Balažić i Beganović.

Olimpija na vrhu ima 34 boda, četvrta Mura 23, osma ND Gorica 11, a poslednji Tabor osam.