Ex YU: Slavlje Dinama u Osijeku, poraz Hajduka na Poljudu

BIH 29. avg. 202123:11
REUTERS/Antonio Bronic

U derbiju sedmog kola HNL Dinamo je kao gost savladao Osijek 2:0. Hajduk je zabeležio drugi poraz na Poljudu ove sezone od Rijeke 2:1. U Sloveniji Olimpija Sava Miloševića je došla do sigurne pobede nad Aluminiju, dok je u Premijer ligi Bosne i Hercegovine Borac preokrenuo protiv Radnika.

1. HNL

U duelu dve prvoplasirane ekipe u prošlom šampionatu Osijek je kao lider dočekao Dinamo. Međutim, šampion je pokazao klasu i golovima Jakića u 33. i posle autogola Lončara u 65. minutu došao do pobede. Mada je Osijek imao veliku priliku kod 0:1 ali je u 58. minutu Pilj promašio penal. Sada su se Osijek i Dinamo poravnali na deobi prvog mesta sa po 13 bodova.

Ali to nisu jedina dva tima na deobi prvog mesta. Njima društvo prave Rijeka i Hajduk, koji takođe imaju po 13 bodova. Imali su popularni „Bili“ priliku da eventualnom pobedom ili makar remijem na svom Poljudu protiv Rijeke se osame na prvom mestu. Međutim, Rijeka je slavila 2:1 golovima Tomečaka u 21. i Drmića u 43. minutu, dok je jedini gol za domaće postigao Elez na asistenciju Krovinovića u 54. minutu. Dakle, četiri tima imaju po 13 bodova, ali Dinamo i Rijeka po utakmicu manje.

Prva liga Slovenije

U Sloveniji se nastavlja trend da ko uđe u sezonu kao šampion ne može da se sastavi. Celje je prošle sezone jedva izbeglo ispadanje, a sada Mura ređa poraz za porazom. Ovog puta Domžale je slavilo 4:1 i zakucalo je Muru na tek deveto mesto sa samo pet bodova, dok je Domžale šesto sa sedam.

Olimpija Sava Miloševića slavila je kod kuće protiv Aluminija 3:1 golovima Ziljkića u 21. i 77. minutu i Nukića u 28. minutu, dok je gol za goste postigao Đerlek. Olimpija je treća sa 13 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bravo sa 13 bodova, dok je Koper prvi sa 16 uz utakmicu manje.

Premijer liga BiH

Sloboda je prepustila lidersko mesto gradskom rivalu Tuzla Sitiju, pošto je samo remizirala u Sarajevu protiv Željezničara 1:1. Gosti su poveli u 80. minutu golom Husejinovića, ali je bod Želji doneo Ždunić u 90. minutu. Sloboda je druga sa 14 bodova, dva manje od lidera Tuzla Siti, dok je Željezničar šesti sa devet.

Posušje i Zrinjski odigrali su bez golova, a najzanimljivije bilo je u srpskom derbiju između Borca i Radnika u Banjaluci. Ekipa iz Bijeljine napravila je pravi blickrig i povela posle tri minuta 2:0 golovima Markovića u drugom i trećem minutu. Ipak, do poluvremena preokret. Ćosić u 21, Vranješ u 32. i Zakarić u prvom minutu nadoknade doneli su prednost Borcu 3:2. Vranješ je u 62. minutu iz penala doneo 4:2, a na konačnih 4:3 smanjio je u drugom minutu nadoknade Ristanović. Radnik je ostao na poslednjem mestu sa tri boda, dok je Borac tek osmi sa šest.