Ex Yu: Zrinjski vlada Mostarom, Lokosi ispustili 2:0

Ex-Yu lige 15. okt 202120:12 > 20:34 0 komentara
HŠK Zrinjski

U gradskom mostrarskom derbiju Zrinjski je minimalnim rezultatom savladao Velež. U Hrvatskoj Lokomotiva je i pored vođstva 2:0 osvojila samo bod protiv Hrvatskog Dragovoljca.

U mostarskom derbiju na kraju je slavio tim koji je ipak u boljoj formi. Jedan gol je presudio, a postigao ga je Nemanja Bilbija u 63. minutu. Ovom pobedom Zrinjski se učvrstio na prvom mestu Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 30 bodova, ima četiri više od Tuzla Sitija.

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-2557-37063“));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Zagrebačka Lokomotiva upala je u lošu seriju, pa polako klizi na tabeli. Priliku za povratak na pobedničke staze videla je u gradskom derbiju protiv Hrvatskog Dragovoljca. Vodili su Lokosi 2:0 golovima Kulenovića u devetom i Kačavende u 17. minutu. Ali su Mioč u 30. i Lukić u 58. minutu doneli izjednačenje 2:2 i na kraju bod. Lokomitiva nije uspela da pobedi iako je od 78. minuta imala igrača više, pošto je Pasariček dobio crveni karton.

U Severnoj Makedoniji Rabotnički je doživeo i drugi uzastopan poraz, pošto je poražen u gradskom derbiju od Skoplja kod kuće minimalnim rezultatom. Jedini gol delo je igrača Rabotničkog Stankovskog, koji je u 56. minutu zatresao sopstvenu mrežu.