EX-YU: Žuti ratnici bolji od Celja, preokret Gorice u 1. HNL

Ex-Yu lige 5. nov 202119:54 > 19:55 0 komentara
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri NK Radomlje pobedili su kao domaćini ekipu Celja sa 3:2 u prvom meču 16. kola Prve slovenačke lige (1. SNL), dok je Gorica kao gost slavila u Koprivnici protiv Slavena Belupo 2:1 u premijernoj utakmici 15. kola Prve hrvatske lige (1. HNL).

EX-YU

Žuti ratnici iz Radomlja do pobede i sva tri boda stigli su pogotkom 20-godišnjeg hrvatskog internacionalca Ivana Šarića u 80. minutu.

Nekadašnja nada splitskog Hajduka postigao je gol i u 48. minutu za vođstvo od 2:0 (prvi gol postigao je Guzina u 21), ali su gosti iz Celja uspeli da izjednače pogotkom Sosklera (68) i autogolom Palestinca Ihbeisheha (74).

Bila je to druga uzastopna ligaška pobeda za Radomlje, koje i dalje zauzima pretposlednje mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i Domažale stepenik iznad. Celje je peto sa 21 bodom.

U narednom kolu Radomlje gostuje u Koperu, dok Celje putuje u Domžale.

Hrvatska

U Koprivnici je poveo Slaven Belupo pogotkom Marina Laušića u 43. minutu, ali je u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio junak ovog susreta Entoni Kalik. Australijanac je u 62. minutu postigao i drugi gol i doneo svom timu sva tri boda – 1:2.

Gorica se nakon ove pobede izjednačila sa Hajdukom na deobi četvrtog i petog mesta. Oba tima imaju po 21 bod, s tim što Splićani imaju dva meča manje odigrana.

Slaven Belupo je pretposlednji na tabwli sa samo 10 bodova iz 15 utakmica.