Exyu: Rijeka na -1, Zrinjski melje, pobeda Akademije Pandev

BIH 27. nov. 202119:39 > 19:43
Josip Drmić, Foto: Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Fudaleri Rijeke u 17. kolu prvenstva Hrvatske u gostima su pobedili Slaven Belupo sa 2:1.

Rijeka je ostvarila treći trijumf u poslednja četiri meča i sa 33 boda durga je na tabeli sa bodom manje od Osijeka. Slaven je deveti sa 13.

Strelci za goste na gradksom stadionu „Ivan Kušek Apas“ u Koprivnici bili su Ivan Krstanović (autogol) u 51. i Josip Drmić u 70. minutu, dok je gol za Slaven postigao Moldavac Mihail Kajmakov.

Gorica je u gostima savladala Hrvatski Dragovoljac pogotkom Kristijana Lovrića u 70. minutu za peto mesto (25 bodova), dok je domaći tim poslednji sa svega sedam.

BiH

Fudbaleri Veleža i Zrinjskom ostvarili su trijumfe u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, dok je derbi duel u Tuzli završen podelom bodova.

Vodeći Zrinjski je pred svojom publikom bio bolji od Posušja 3:1. Bilbija je u 25. minutu doneo prednost svom timu, a Juranović je tek što je počelo drugo poluvreme duplirao vođstvo Zrinjskog. Lauš je smanjio na 2:1 u 50. minutu, a sve dileme drugim pogotkom otklonio je Bilbija 16. golom u 18 mečeva ove sezone.

Velež je u Trebinju pobedio Leotar 3:1, iako su domaći povelu u 18. minutu golom Maksimovića iz penala.

Samo dva minuta kasnije Perišić je izjednačio autogolom, a tri boda timu iz Mostara doneli su Zajmović i Pršeš golovima u frugom poluvremenu.

Sloboda i Željezničar odigrali su 1:1 u Tuzli. Sarajlije su povele u 31. minutu preko Vrhovca, a u 42. konačan rezultat postavio je Ramić.

Zrinjski je prvi sa 45 bodova, Tuzla Siti ima 32, Sarajevo 28, Borac 26, Sloboda i Široki Brijeg po 24, Željezničar 23, Velež 18, Leotar 16, Prijedor i Posušje po 15, a Radnik iz Bijeljina deset.

Makedonija

Akademija Pandev je u jedinom subotnjem duelu 15. kola prvenstva Severne Makedonije u gostima bila bolja od ekipe Renova 2:1.

Osuman je u finišu prvog poluvremena doneo prednost Akademiji Pandev, Mirčevski je u 77. povisio na 2:0, a u nadoknadi je Selmani pogodio za Renovu.

Gosti su drugi sa bodom manje i utakmicom više od vodećeg Škupija, a Renova je treća sa 25 bodova.

Slovenija

Ekipa Aluminija je u 18. kolu savladala Tabor Sežanu sa 3:2, a četiri pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Gosti su dva puta vodili u Kidričevu golovima Ovšeneka i Gerika, a strelci za Aluminij bili su Bizjak i Pečnik.
Domaćem timu pobedu je doneo Krefl u 72. minutu.

Domžale je kao gost savladalo Radomlje 2:0 golovima Ibričića u 39. i Dejana Georgijevića u 43. minutu. Srpskom internacionalcu to je bio četvrti pogodak u 12 mečeva.

Koper i Maribor imaju po 33 boda, Bravo i Olimpija (utakmica manje) po 27, Domžale 13, Mura 22, Celje 21, Aluminij 18, Tabor Sežana i Radomlje po 16.