ExYu: Šibeniku bod protiv Hajduka u 90.+7, slavile Domžale

Ex-Yu lige 9. sep 202222:15 0 komentara
Hajduk Split Torcida
Stringer via Guliver

Po jedan meč u petak je odigran u fudbalskim šampionatima Slovenije i Hrvatske: Domžale - Radomlje 3:1 i Šibenik - Hajduk 1:1.

U okviru devetog kola Prve lige Slovenije Domžale su na svom terenu savladale Radomlje rezultatom 3:1 (0:1) i pobedu upisale nakon preokreta.

Prvi deo meča pripao je gostima zahvaljujući autogolu Durdova iz 43. minuta.

Durdov se u drugom poluvremenu iskupio za grešku. Prvo je u 49. minutu pogodio za izjednačenje, a zatim je najavio preokret golom u 81. minutu.

Konačan rezultat je postavio Bartol Barišić u trećem minutu nadoknade. Mladog Barišića gledali smo u juniorskom timu Dinama 2021. na Kupu prijateljstva na Zlatiboru.

U Hrvatskoj su deveto kolo remijem 1:1 otvorili Šibenik i Hajduk.

Hajduku je u 20. minutu poništen gol jer je VAR ustanovio da je Mlakar bio u ofsajdu, ali se mladi napadač Hajduka ipak upisao u strelce u 49. minutu na asistenciju Livaje.

Šibenik je do boda u ovom meču došao u sedmom minutu nadoknade golom Dolčeka.