ExYu: Zrinjski slavio, ludo na meču Mure i Kopera

Guliver

Igralo se redovno kolo fudbalskih šampionata širom nekadašnje Jugoslavije.

Premijer liga BiH

Tri meča su odigrana u nedelju, a videli smo ukupno pet golova.

Duel Sarajeva i Širokog završen je bez golova, a Zrinjski je minimalno slavio na gostovanju Posušju. Jedini gol za goste postigao je Jakovljević u šestom minutu.

Igman je u Konjicu savladao Leotar 3:1.

Dva gola je za domaće, u 31. i 37. minutu dao Ramić, a gosti su odgovorili preko Todorovića koji je bio precizan sa bele tačke u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ramić trećim golom na utakmici u 60. minutu meča.

Prva liga Hrvatske

U Hrvatskoj smo ispratili dva duela.

Istra je slavila na gostovanju Slaven Belupu rezultatom 3:0.

Za goste su golove redom postizali Petković, Erceg i Boltam.

Lokomotiva i Varaždin su odigrali nerešeno, 1:1, a domaći su do boda došli u nadoknadi vremena.

Teklić je u 29. minutu promašio penal, ali su gosti ipak poveli i to baš njegovim golom u 51. minutu. Lokosi do boda dolaze preko Marića u prvom minutu nadoknade.

Prva liga Slovenije

Dva meča i u Sloveniji i pobede Maribora i Mure.

Maribor je slavio na gostovanju Bravu 1:0, a gol vredan tri boda postigao je Repaš u 54. minutu meča.

Mura je pred svojim navijačima savladala Koper 2:1 u veoma zanimljivom meču.

Moris je u trećem minutu doneo prednost domaćinu da bi u 18. Bobičanec promašio penal.

Osuju je u 47. minutu izjednačio, a onda su i gosti promašili jedanaesterac. Neprecizan je u 60. minutu bio Kotnik.

Mura je do pobede došla u 80. minutu golom Balažiča.

Prva liga Severne Makedonije

U Makedoniji su odigrana četiri duela, a pobedama su se radovali igrači Pobede, Škupija, Struge i Tikveša.

Tikveš je na svom terenu nadigrao Akademiju Pandev 2:1, u meču u kome je sve rešeno između 13. i 27. minuta.

Poveo je Tikveš preko Ngobea, a Ivanovski je povisio na 2:0. U 37. minutu Akademija Pandev dolazi do gola preko Tomovskog koji je precizno izveo penal.

Struga je kao domaćin savladala Skoplje 3:0, Škupi je bio ubedljiv protiv Rabotničkog i slavio 5:0, a Pobeda je savladala Bregalnicu 1:0.