Hajduk i Livaja razbili Rijeku, siguran i Dinamo

Hrvatska 8. maj 202222:10 > 22:14
Marko Livaja
Marko Livaja; Foto: Guliver Image

Fudbaleri Hajduka u derbiju 34. kola HNL na Rujevici su savladali Rijeku rezultatom 3:0, a posao su završili u prvom poluvremenu.

Gosti iz Splita su poveli u 13. minutu kada je Marko Livaja bio precizan iz penala koga je sudija Bel dosudio tek nakon gledanja VAR, a skrivio ga je Krešić igranjem rukom.

Hajduk je vođstvo udvostručio u 37. minutu kada je Livaja ostao usamljen na 14,15 metara, a najbolji strelac šampionata takve prilike ne propušta.

Samo četiri minuta kasnije i treći put se tresla mreža domaćina, a ovog puta strelac je bio Mikanović.

U 55. minuti domaća ekipa je ostala sa igračem manje nakon što je Drmić udario Simića u glavu dok je lopta bila daleko od njih.

Hajduk je mogao i do ubedljivije pobede, ali rezultat se nije menjao.

Splićani su drugi sa četiri boda manje od Dinama, koji je na „Maksimiru“ savladao Osijek 3:0 golovima Oršića u 34, Spikića u 60. i Menala u 81. minutu.

Modrima je posao bio olakšan jer su gosti od 44. minuta igrali bez isključenog Čerebka.

Zagrepčani u pretposlednjem kolu gostuju Šibeniku, Hajduk na „Poljudu“ igra sa istrom, a Osijek dočekuje Lokomotivu.

Dinamo u poslednjem kolu dočekuje Hajduk.