Hajduk vodio, pa pao u ponor u „vječnom derbiju“

BIH 14. avg 20220:11 > 0:181 komentar
Mislav Oršić
Luka Stanzl PIXSELL via Xinhua via Guliver

Fudbalerima zagrebačkog Dinama pripalo je najnovije izdanje najvećeg derbija hrvatskog fudbala – „Modri“ su na „Maksimiru“ pred 14 hiljada gledalaca savladali splitski Hajduk rezultatom 4:1 (0:1) posle velikog preokreta.

Vodili su gosti na poluvremenu, pošto je u drugom minutu sudijske nadoknade Atanasov pogodio posle pasa Livaje.

Povezano:

Međutim, u nastavku je usledila potpuna dominacija tima iz prestonice. Baturina je izjednačio u 61. minutu, a tri minuta kasnije preokret je kompletirao Ademi.

Tu nije bio kraj, pa su golove za ekipu Anta Čačića postigli Gojak 84. i Oršić u 90+1. minutu.

Ovo je četvrta pobeda u prvenstvu za Dinamo, koji ima 13 bodova posle pet mečeva, dok je Hajduk doživeo prvi neuspeh u HNL posle dva uvodna trijumfa. U narednom kolu Hajduk dočekuje Lokomotivu, a Dinamo Osijek.

Ranije u subotu u hrvatskom prvenstvu se igrao meč u Velikoj Gorici, u kojem je Gorica dočekala zagrebačku Lokomotivu i slavila sa 3:2 (0:1). Strelci za pobednika bili su Kalik, Fruk i Da Kruz, dok su golove za Lokomotivu dali Vasilj i Tuci.

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine igrale su se tri utakmice. Sloboda je u Banovićima pobedila banjalučki Borac, koji sa klupe vodi Nenad Lalatović, sa 2:0 (1:0), a strelac oba gola bio je Mehmedović. Ovim je prekinut niz Borca od dve pobede.

Posušje je sa 3:2 (1:0) pobedilo dobojsku Slogu, a u duelu Željezničara i Tuzla Sitija Sarajlije su slavile sa 4:2 (1:0).

U slovenačkom šampionatu na programu su bile dve utakmice petog kola. Mura je na „Fazaneriji“ remizirala 2:2 (0:1) sa Tabor Sežanom, dok je Koper kod kuće bio „nemilosrdan“ protiv Radomlja – slavio je sa 5:0 (2:0).

U makedonskom prvenstvu Škupi je kao domaćin porazio Makedoniju Đorče Petrov sa 2:1 (0:0).