Hajduku u Zagrebu malo dva gola Mlakara, Rijeka sigurna

Hrvatska 17. jul. 202123:07
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Lokomotive i Hajduka odigrali su u Zagrebu 2:2 u prvom kolu prvenstva Hrvatske.

Oba gola za Splićane postigao je Slovenac Jan Mlakar, u 29. i 55. minutu, ali ni dva pogotka letošnjeg pojačanja iz Maribora nisu bila dovoljna za osvajanje sva tri boda.

Povezane vesti

Lokomotiva je prekos Nikole Solda izjednačila u 42. minutu, a Marko Dabro je tek što je počelo drugo poluvreme preokrenuo rezultat. Ipak, Mlakar je ubrzo postavio konačan rezultat na stadionu u Kranjčevićevoj ulici.

Dinamo je u petak, podsetimo, na svom terenu poražen od Slavena Belupo 2:0, dok je Osijek pred svojim navijačima bio bolji od Šibenika 3:0.

Rijeka je na svom stadionu savladala Goricu 2:0 golovima Roberta Murića u 20. i Ivana Lepinjca u 54. minutu.