HNL: Bez pobednika u derbiju začelja u Varaždinu

Ex-Yu lige 26. apr 202121:44 > 21:45 0 komentara
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Varaždina i Istre igrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 31. kola prvenstva Hrvatske (1. HNL).

Hrvatska

Bio je to derbi začelja. Gosti su poveli golom mladog Japanca Taićija Hare u 18. minutu. Fudbaler iz Tokija je sjajno skočio nakon kornera i udarcem glavom matirao golmana Varaždina. Njegov drugi pogodak u hrvatskoj ligi.

Domaći tim je izjednačio u 34. minutu a  strelac je bio Ivan Posavec. Dobro je ispratio napad svog tima i na drugoj stativi neometano zatresao mrežu Istre.

U finišu meča Varaždin je ostao sa deset igrača. Drugi žuti odnosno crveni karton u 81. minutu dobio je Kamerunac Guera Djou. To mu je drugo isključenje u sezoni.

Istra je ostala pretposlednja sa 25 bodova, dok je Varaždin sa bodom više jedan stepenik iznad.