Kup Hrvatske: “Šestica” Hajduka u Zagrebu, drama u Gorici

Ex-Yu lige 30. nov 202121:27 > 21:30 0 komentara

Fudbaleri splitskog Hajduka i Gorice prvi su polufinalisti Kupa Hrvatske.

Hajduk je kao gost u Zagrebu pobedio Lokomotivu sa 6:3!

Golove u Kranjčevićevoj postigli su Pivarić u 45+3. iz penala, Dabro u 59. i Elez 90+4. autogol za Lokomotivu, Krovinović u 7, Atanasov u 51, 66, Ljubičić u 53, Livaja u 57. i Sahiti u 90. minutu za Hajduk.

Nešto ranije tokom dana fudbaleri Gorice prvi su se plasirali u polufinale Kupa Hrvatske. Oni su kao domaćini posle velike drame i tek nakon jedanaesteraca eliminisali tim Istre 1961 sa 6:4.

Gosti iz Pule, koji su prošle sezone stigli čak do finala, bili su i ovog puta blizu velikog uspeha, plasmana u polufinale pošto su golovima 19-godišnjeg Diona Drena Belje sve do 96. minuta vodili kao gosti sa 2:1. Međutim, Kristijan Lovrić je u bukvalno poslednjim sekundama nadoknade izborio produžetke.

Kako u narednih 30 minuta nije bilo promene rezultata usledili su penali, a junak je bio domaći golman Dominik Kotarski koji je odbranio dva udarca.

U sredu su na rasporedu preostale dve utakmice četvrtfinala. Sastaju se Osijek – Slaven Belupo, odnosno Dinamo Zagreb – Rijeka.