Majer i Livaja za podelu bodova u derbiju na Poljudu

Ex-Yu lige 5. maj 202119:55 0 komentara
Getty Images

U velikom hrvatskom derbiju, četvrtom ove sezone Hajduk i Dinamo su na Poljudu podelili bodove odigravši 1:1.

Teško je reći ko je zadovoljniji ovim ishodom. Dinamo je i četvrti put ostao neporažen, doduše prvi put nije pobedio. Ali je sačuvao +7 u odnosu na prvog pratioca Osijek. Sa druge strane Hajduk je konačno izbegao poraz od lidera, čak je i on taj koji je izjednačio. Ali je osvojio samo bod i nalazi se i dalje na odstojanju od Evrope, pošto Rijeka beži četiri boda.

Što se golova tiče sve je rešeno u prvom poluvremenu. Majer je doveo goste u vođstvo u 16. minutu, a Livaja je izjednačio u 44. minutu. U drugom poluvremenu konkretniji je bio Dinamo, ali nije bilo golova i oba tima su osvojila po bod.

Dinamo je prvi sa 75 bodova, sedam više od Osijeka četiri kola pre kraja i teoretski već u narednom kolu može da obezbedi titulu. Hajduk je peti sa 48 bodova, četiri manje od Rijeke.