Mudrinski čuva Goricu na trećem mestu

Ex-Yu lige 28. feb 202119:15 0 komentara
Getty Images/Simon Hofmann

Srpski napadač Ognjen Mudrinski najzaslužniji je za pobedu Gorice (2:1) nad Istrom 1961, u 23. kolu Prve nogometne lige Hrvatske.

Nekadašnji prvotimac Crvene zvezde, Vojvodine, Spartaka i Čukaričkog, upisao se u listu strelaca u 73. minutu i doneo četvrti trijumf ekipi iz zagrebačkog predgrađa, u pet poslednjih utakmica. Gosti su poveli početkom meča, u režiji Hasana Bande, dok se za izjednačenje postarao Kristijan Lovrić, početkom drugog poluvremena. Ulazak u igru Ognjena Mudrinskog, sredinom nastavka, najavio je opštu ofanzivu domaćeg tima. Brzo je i stigao preokret, fudbaleri Gorice pogodili su u finišu i prečku. Na kraju je ostalo 2:1.

Zagrebački Dinamo rutinski je pobedio Slaven Belupo sa 3:0. Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu – Gvardiol (61), Tolić (65) i Gavranović (90) potpisali su trijumf Zagrepčana na Maksimiru. Dinamu je u prvom poluvremenu, na asistenciju VAR sobe, poništen pogodak.