Osijek otpisao Hajduk, preokret Riječana

Rijeka
REUTERS/Vincent West

U derbiju 20. kola Hrvatske nogometne lige, Osijek je sa 2:0 pobedio Hajduk. Duel Lokomotive i Rijeke, u Zagrebu, uz neverovatan preokret, završen je pobedom gostiju od 3:2.

Osiječani su trijumfom, uz utakmicu više, ponovo pobegli Dinamu na tri boda. U duelu sa Splićanima, u Gradskom vrtu, stigli su do tri planirana boda, zahvaljujući golovima Lasla Kleinheslera u 60. i Ramona Mireza u 89. minutu. Hajduk je od početka nastavka igrao sa desetoricom, zbog drugog žutog kartona van terena je morao Mujakić.

Splićani su ostali na petoj poziciji, sa 23 boda.

Riječani su, u drugoj utakmici dana, do bodova stigli u sudijskoj nadoknadi vremena. Najpre je u poslednjem minutu regularnog dela, sa bele tačke, za 2:2 precizan bio Robert Murić. Prethodno je isti fudbaler, takođe, sa 11 metara smanjio prednost domaćeg tima, u 70. minutu. Konačnih 2:3 postavio je Sandro Kulenović, u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Lokomotiva je do 69.  imala sigurnih 2:0 i tri boda u najavi. Kalaku u 11. i Pivarić u 57. minutu obezbedili su Zagrepčanima finu prednost, ali isključenje Cipetića, uoči prvog pogotka Rijeke, promenilo je odnos snaga na terenu i najavilo preokret.

Rijeka je četvrta sa 30 bodova, pretposlednja Lokomotiva osvojila je duplo manje.