Osijek prokockao penal u 90+9. i predao trku za titulu

Ex-Yu lige 2. maj 202121:09 0 komentara
Bohar Osijek
GEPA pictures/Hans Oberlaender

Remijem u duelu sa Varaždinom (1:1), u 32. kolu Prve lige Hrvatske, fudbaleri Osijeka praktično su predali trku za titulu sa Dinamom.

Osiječani sada imaju utakmicu više i šest bodova manje od lidera iz Zagreba.

Obregon je doveo Varaždince u vođstvo u 69. minutu, prelepim golom sa 20 metara. Izjednačio je Ramon Mirez, pet minuta kasnije, posle greške golmana gostiju.

Usledila je neviđena drama u finišu, Argentinac nije iskoristio jedanaesterac u devetom minutu sudijske nadoknade vremena. VAR je „urgirao“ igranje rukom, sudija Kulušić pokazao je na belu tačku, a fantastični golman Horkaš zaustavio udarac Mireza. Odmah potom, usledio je kraj utakmice.

Gorica je sa 2:0 pobedila Istru 1961 u Puli. Golove su postigli Dario Špikić u 43. i Josip Mitrović u 90+4. minutu.

Osijek je drugi sa 68 bodova, treća Gorica ima 12 manje. Osmi Varaždin sakupio je 27, Istra 1961, na poslednjem mestu, ima 25 poena.