Osijek raspucan u Šibeniku, petarda Dinama

Mislav Orsic
REUTERS/Antonio Bronic

Favoriti ne popuštaju, u 25. kolu Prve lige Hrvatske, Osijek je sa 4:0 pobedio u Šibeniku, dok je Dinamo bio još ubedljiviji u Varaždinu - 5:0.

Zagrepčani nisu imali milosti, do odmora su već obezbedili prednost od tri gola. Pogađali su Atimven (7), Mišić (16) i Gavranović (24). Pečat na ubedljiv trijumf stavio je Milisav Oršić, sa dva gola, u 70. i 78. minutu.

Osiječani su posle odmora rešili dileme u Šubićevcu. Pogađali su Mirez u 47. i Santini u 49. minutu za overu ubedljivog trijumfa. Prvi gol za goste bio je delo Kleinheslera, početkom susreta. Konačnih 0:4 bilo je delo Antea Ercega, uz pomoć Bočkaja i Bohara.

Drugo poluvreme je kasnilo 20 minuta, zbog problema sa strujom.

Dinamo je lider sa 57 bodova, sakupio je dva više, sa utakmicom manje, od drugoplasiranog Osijeka. Sedmi Šibenik ima 26, pretposlednji Varaždin 22.