Ex Yu: Pobeda Dinama u senci povrede Šutala, poraz Hajduka

Hrvatska 28. avg 202221:17 > 23:10
Guliver

Fudbaleri Dinama upisali su u nedelju šestu pobedu u sezoni, savladali su Šibenik u gostima rezultatom 2:1, ali je duel obeležila teška povreda Boška Šutala.

Nakon nešo više od pola sata igre Boško Šutalo je zadobio tešku povredu noge.

Kako je potvrdio klub, radi se o povredi sa frakturom kosti i rupturama ligamenata skočnog zgloba. Šutalo će morati na operaciju i čeka ga dug oporavak.

„Boško, želimo ti brz oporavak i što brži povratak na teren! Nema predaje!“, poručili su iz Dinama.

Strelci za Modre bili su Ivanušec u 25. i Petković iz penala u 68. minutu, a Mina za domaće u 37. minutu.

Osijek je u derbiju kola savladao Hajduk 2:1. Strelci za domaći tim bili su Leovac u 23. i Drena Beljo u 41. minutu, dok je Livaja, kome je dan ranije u saobraćajnoj nesreći nastradao otac, u 72. minutu iz penala prepolovio prednost Osijeka.

Splićani su u 83. minutu izjednačili preko Mlakara, ali je VAR proverom ustanovljeno da je bio u ofsajdu.

Osijek je peti sa osam bodova, a Hajduk ima bod više, odnosno deset manje i dva meča manje od prvoplasiranog Dinama.

Severna Makedonija

U prvenstvu Severne Makedonije Struga ke i gostima savladala Škendiju 2:0 i posle četiri kola jedina ima maksimalan učinak. Aktuelni prvak Škupi je u malom gradskom derbiju kao gost pobedio Skoplje 2:0, a identičnim rezultatom Rabotnički je na stadionu „Toše Proeski“ bio bolji od Tikveša.

Bregalnica je u Štipu trijumfovala protiv Makedonije Đorđe Petrov 1:0.

Slovenija

U jedinom meču sedmog kola prvenstva Slovenije Maribor je kao gost savladao Muru 1:0 golom Baturine u 75. minutu.